Soda - pomocna nie tylko w kuchni
Soda - pomocna nie tylko w kuchni

Zacznijmy od tego czym jest soda.

 Soda oczyszczona, to inaczej wodorowęglan sodu, zwany także bikarbonatem. Występuje naturalnie w złożach mineralnych, w osadach wód słodkich i w wodach gruntowych. Soda oczyszczona w sposób naturalny powstaje w naszym organizmie.  Utrzymuje właściwy poziom kwasowości pH w krwioobiegu. Znajduje się także w ślinie, żołądku, wspomaga proces oddychania przenosząc dwutlenek węgla do płuc.

 

 A jak działa soda?

  Oprócz neutralizowania kwasów i utrzymywania pH w odpowiednim poziomie, neutralizuje kwas zawarty w jadzie komara. Wystarczy w miejsce ukąszenia wetrzeć odrobinę pasty wykonaną z sody i wody.   Usuwa nieprzyjemne zapachy w domu oraz wydzielane przez nasze ciało. Sody można użyć do wyprodukowania domowego dezodorantu czy pasty do zębów. Soda zapobiega rozwijaniu się drobnoustrojów w produktach spożywczych oraz uzdatnia się nią wodę pitną. Zawiera ona niezliczone zastosowania. Podczas sprzątania, gotowania, prac ogrodowych, w pielęgnacji ciała, w domowym leczeniu itd.

 

 Soda i nowotwory.

 Nowotwór to zmutowana tkanka powstająca z jednej "chorej" komórki organizmu.

Komórki rakowe rosną w szybkim tempie oznacza to, że metabolizm tych komórek również przebiega w wysokim tempie. W związku z tym komórki nowotworowe używają dużo więcej węglowodanów i cukrów do wytwarzania energii, ale niektóre z tych związków powstających w produkcji to kwas mlekowy i kwas pirogronowy.

 Szybki wzrost komórek gromadzi te substancje wokół guza dając tym samym idealny motor napędowy dla przerzutów jako, że komórki nowotworowe najlepiej czują się w kwaśnym środowisku.

  Istnieje teoria, że poprzez buforowanie mikro-środowiska guza, pH guzów może być podniesione na tyle aby je wygłodzić i zatrzymać ich wzrost i rozprzestrzenianie.

 Nie musimy sięgać po drogie wynalazki aby spróbować tej metody. Wystarczy powszechnie dostępny związek - wodorowęglan sodu (soda). Najważniejsze jest to żeby dostarczyć związek ten jak najbliżej guza. Można podawać sodę poprzez iniekcję w miejsce guza jednak podanie doustne jest bezpieczniejsze i do wykonania w każdym miejscu i przez każdego.

Jak otrzymać naturalne lekarstwo z sody?

Należy połączyć sodę z melasą  lub syropem klonowym. W tym wypadku melasa (glukoza) pełni funkcję "konia trojańskiego" pozwalając sodzie przeniknąć do komórek rakowych.

 

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działania oraz zastosowań wodorowęglanu sodu koniecznie przeczytaj książkę Iwana Nieumywakina "Soda oczyszczona na straży zdrowia"

 

Artykuły
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl