Jak naturalnie oczyścić organizm z toksyn ?
Jak naturalnie oczyścić organizm z toksyn ?

Wiosna to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych pór roku. To czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Również my!

 Po zimie nasz organizm jest bardzo „obciążony”, możemy czuć się ospali, borykać się z problemami skórnymi czy wypadaniem włosów lub wahaniem wagi itp. Zimą zwracaliśmy uwagę na to, aby wzmocnić odporność w walce z przeziębieniami niż aby przeprowadzać proces detoksykacji organizmu.

Pora, by to zmienić ! Nieoczyszczony organizm gorzej będzie bowiem przyswajał witaminy, szczególnie że w ciągu całego roku możemy nagromadzić w swoim organizmie aż 8 kg toksycznych substancji !

Toksycznymi substancjami gromadzącymi się w organizmie mogą być: pozostałości leków, substancje chemiczne z żywności, konserwanty, chemia z kosmetyków, spaliny wdychane z powietrza itp.

 

Zalety oczyszczania organizmu z toksyn:

 

  • poprawa metabolizmu, poprawa mikroflory jelit, lepsze przyswajanie składników odżywczych,
  • zmniejszenie uczucia wzdęć w jamie brzusznej,
  • poprawa wyglądu skóry, włosów i paznokci,
  • zmniejszenie zmęczenia i poprawa samopoczucia, koncentracji, uczenia się.

 

 

Aby skutecznie oczyścić organizm z toksyn, warto wykorzystać naturalne efektywne zioła i suplementy; bez potrzeby katowania się kilkudniowymi głodówkami, które na dłuższą metę dają odwrotny skutek. 

 Podstawą kuracji oczyszczającej jest picie minimum 2 litrów wody dziennie, aby efektywnie wypłukać nagromadzone toksyny z organizmu.

Jedną z kluczowych substancji, które powinniśmy włączyć do diety, planując odtruwanie organizmu, jest błonnik. Występuje on naturalnie np. w jabłkach, płatkach owsianych (błonnik rozpuszczalny w wodzie), ale doskonałym gotowym źródłem błonnika bardziej efektywnego - nierozpuszczalnego jest mieszanka babki płesznik z babką jajowatą – tzw. Błonnik witalny.

Błonnik przyczynia się do wyregulowania trawienia, dzięki niemu poczujemy się lekko, jak również ma zdolność wiązania metali ciężkich z organizmu, konserwantów, innych związków chemicznych i przyczynia się do wytworzenia prawidłowej flory bakteryjnej jelit.

 

Ziołem, które znane jest wszystkim ze swoich cennych składników odżywczych, są liście pokrzywy. Oprócz dostarczania organizmowi witamin i minerałów sprzyja oczyszczaniu organizmu z toksyn, odtruwając wątrobę, nerki, trzustkę i żołądek.

 

Przy przygotowywaniu posiłku   warto wypróbować sproszkowane zioła, które można dodać, np. do wody, soku, owsianki, jogurtu.

 Sproszkowany młody jęczmień, chlorella, spirulina, moringa. Nieprzypadkowo są wymienione razem, ponieważ wykazują się synergią w oczyszczaniu organizmu, redukują poziom cholesterolu i trójglicerydów oraz regulują poziom glukozy.

Moringa, która zwana jest w Indiach „cudownym drzewem”, jest również bardzo skuteczna w oczyszczaniu organizmu ze złogów niekorzystnej flory bakteryjnej, a młody jęczmień i chlorella  pomogą dodatkowo oczyścić organizm z pasożytów.

 Czas oczyszczania organizmu z toksyn uzależniony jest od indywidualnej kondycji ciała. Warto poświęcić na to co najmniej kilka dni do kilku tygodni aby zauważyć efekty. Nie zapominajmy oczywiście o odpowiednim odżywianiu oraz aktywności fizycznej aby pozostać na długo w pełni sił fizycznych i duchowych !

 

 Sklep OPIO - Witamina i Zioło,
Sklep On-line: www.witaminaiziolo.pl

Sklep Stacjonarny: ul. Partyzantów 11, 80-254 Gdańsk

tel: (58) 350-80-25
tel kom: 664-988-890
mail: sklep@witaminaiziolo.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl