WODA JONIZOWANA - KLUCZ DO DOBREGO ZDROWIA
WODA JONIZOWANA - KLUCZ DO DOBREGO ZDROWIA

Woda zjonizowana – klucz do dobrego zdrowia.


Brak równowagi kwasowo-zasadowej organizmu to jedna z głównych przyczyn dotykających nasze społeczeństwo chorób. Najodpowiedniejszy zakres pH w ustroju, sprzyjający zdrowiu i ochronnie przed chorobami, to 7,3 – 7,45 pH, a więc lekko alkaliczny. Aby zapewnić odpowiednie pH, warto przyjrzeć się diecie oraz trybowi życia. Zakwaszenie wywołują tak popularne w naszej kulturze: pośpiech, stres, żywność przetworzona, białka zwierzęce, a także słodycze.

Niekorzystnymi objawami nadmiaru kwasów w układzie trawiennym mogą być: refluks, nudności, złe samopoczucie, brak energii. Nadmiar kwasów sprzyja przemęczeniu trzustki oraz powstawaniu stanów zapalnych w organizmie, co przy długotrwałym występowaniu sprzyja pojawianiu się chorób oraz trwałemu obniżeniu poziomu energii.

Gdy tkanki są przeciążone resztkami kwasowymi, transport tlenu zostaje ograniczony. Oznacza to, że komórki nie otrzymują dostatecznej ilości tlenu, by prawidłowo funkcjonować. Każda komórka potrzebuje stałej wymiany tlenu i oczyszczania z resztek kwasowych. W przypadku zbyt wysokiego poziomu kwasowości, taka wymiana jest utrudniona, a złogi połączone ze śluzem i namnażającymi się patogenami nawarstwiają się, przeszkadzając w zdrowym funkcjonowaniu organów wewnętrznych. Zakwaszenie organizmu stwarza dobre warunki do rozwoju beztlenowych patogenów (np. bakterii ze szczepów Propioni, Peptostreptococcus, Clostridium).

 

Czym jest woda jonizowana ?


Woda zjonizowana otrzymywana jest poprzez proces jonizacji, czyli elektrolizy – oddzielania jonów kwasowych i zasadowych przy pomocy prądu elektrycznego. Do wytwarzania takiej wody wykorzystuje się urządzenia zwane jonizatorami wody. Oddzielają one trwale jony kwasowe od zasadowych, dzięki procesowi elektrolizy oraz półprzepuszczalnym membranom. W dwóch osobnych komorach zbiera się w czasie jonizacji woda kwasowa (tzw. „woda martwa” o silnym działaniu przeciwdrobnoustrojowym; wykazano, że nie są w stanie przetrwać w niej żadne bakterie) oraz woda alkaliczna (tzw. „woda żywa” o szerokich właściwościach prozdrowotnych).


Działanie wody alkalicznej na organizm.


Działanie detoksykacyjne – polega na wypłukiwaniu nagromadzonych zanieczyszczeń i toksyn z przewodu pokarmowego, a także z krwi, powodując ich oczyszczenie i przywrócenie właściwego poziomu nawodnienia tkanek. W początkowej fazie picia wody alkalicznej mogą występować częste wypróżnienia, a nawet wysypki. Wynika to z wydostawania się toksycznych treści z wnętrza ciała. Jest to etap przejściowy, gdzie występuje nasilona rekacja oczyszczania. Trwa najczęściej około kilku dni. Gdy zostaną usunięte niepotrzebne resztki przemiany materii, a także niebezpieczne toksyny, ciało będzie gotowe do właściwej absorpcji składników odżywczych z pożywienia. Nastąpi też lepsza absorpcja samej wody, niwelując lub całkowicie usuwając takie objawy, jak: bóle głowy, stawów, okolicy serca, zgaga, obniżony poziom energii.

Działanie antyoksydacyjne – zjonizowana woda alkaliczna posiada wiele wolnych elektronów, które mogą być oddane wolnym rodnikom, tym samym unieszkodliwiając ich działanie. Zwiększa się też dzięki temu zawartość tlenu we krwi. Warto dodać, że podwyższenie dotlenienia oraz wartości pH sprzyja likwidacji komórek nowotworowych, które są w stanie przetrwać tylko w zakwaszonym organizmie. Takie środowisko sprzyja samoistnej regeneracji komórek ciała.

Poprawa nawodnienia ciała – wynikiem zmniejszonego napięcia powierzchniowego wody alkalicznej, powstałej w procesie jonizowania. Zmniejszenie gęstości wody oznacza dla nas łatwiejsze przyswajanie jej cząsteczek. Nawodniony organizm lepiej funkcjonuje, jest mniej podatny na choroby i uszkodzenia.


Do czego użyć wodę kwaśną?


Taka woda wykazuje bardzo dobre właściwości antyseptyczne. Oznacza to, że można użyć ją w celach odkażających. Warto przemywać nią skórę w przypadku stanów ropnych, zadraśnięć i innych skaleczeń. Ograniczy to znacząco ilość bakterii i innych patogenów, które mogłyby być groźne dla naszego zdrowia. Woda kwaśna dobrze sprawdza się też do przemywania zanieczyszczonych powierzchni, szyb, przedmiotów codziennego użytku. Może się nawet okazać zbędne zastosowanie środka czyszczącego.


Zastosowanie wody alkalicznej w stanach chorobowych.


Dna moczanowa

Stany chorobowe, takie jak artretyczne zapalenie stanów, są bezpośrednio związane z nagromadzeniem substancji kwasowych w stawach, tworząc długotrwały stan zapalny. Dotknięte tą przypadłością stawy mają tendencję do obrzęków oraz są powodem dolegliwości bólowych. Zastosowanie wody alkalicznej jest w tym przypadku szczególnie polecane, gdyż powoduje uwalnianie się i usuwanie resztek kwasowych, które wywołały stan zapalny.


Cukrzyca

Jony zasadowe dostarczane wraz z wodą alkaliczną pozwalają na lepszą pracę trzustki. Działają też oczyszczająco, usuwając wędrujące z krwią niewykorzystane cząsteczki glukozy, mające potencjał uszkadzający względem zdrowych komórek. Wyniki badań nad wpływem wody alkalicznej na diabetyków, trwających 5 tygodni, wykazały zmniejszenie poziomu glukozy we krwi średnio o 20%, a zapotrzebowania na insulinę u pacjentów chorych na cukrzycę typu I o średnio 60%. Co ważne, wyniki nie przestały się poprawiać nawet 5 miesięcy po zakończeniu leczenia.


Choroby serca (nadciśnienie, miażdżyca)

Wykazano, iż regularne picie wody alkalicznej wpływa na obniżenie ciśnienia krwi oraz rozpuszczanie blaszek miażdżycowych, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia zawału serca.


Woda z jonami srebra.


Warto zaznaczyć, że w niektórych typach jonizatorów istnieje możliwość zainstalowania końcówki uwalniającej jony srebra, umożliwiając wytwarzanie srebra koloidalnego (tzw. wody srebrnej). Jest ona silnym środkiem antybiotycznym, o działaniu nieuszkadzającym zdrowych komórek.


„Woda zjonizowana – życie bez chorób”.


Zachęcamy do zapoznania się z lekturą książki „Woda zjonizowana. Życie bez chorób” autorstwa Telesforasa Lauceviciusa i Stanisława Wiąckowskiego, dostępną w naszym sklepie. Opisuje ona w szeroki sposób działanie wody zjonizowanej na organizm, sposób jej pozyskiwania, zastosowanie w celu poprawy stanu zdrowia przy takich przypadłościach, jak (poza jednostkami opisanymi w artykule) choroby nerek, nowotwory czy choroby zakaźne, precyzyjnie odwołując się do wyników przeprowadzonych badań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl