Poznaj prosty sposób na pozbycie się zmęczenia - woda jonizowana
Poznaj prosty sposób na pozbycie się zmęczenia - woda jonizowana

Czy wiesz o tym, że przewlekłe zmęczenie jest sygnałem, który wysyła przeciążony organizm? Nawet, kiedy starasz się zachować aktywność – z czasem możesz poczuć, że opadasz z sił. Jeżeli zależy Ci na tym, aby nieustannie czuć zapał i chęć do działania – zacznij zwracać uwagę na właściwości wypijanej codziennie wody.

W dniu narodzin nasze ciało zawiera ok. 90% wody, a jego pH wynosi 7,45. Każdego kolejnego dnia oddalamy się od tego ideału. Nasz organizm ulega zakwaszeniu – w wyniku trybu życia oraz diety. Jeżeli odczuwasz zmęczenie, Twoja skóra traci blask, nie możesz skutecznie zrzucić kilogramów –  to znaczy, że Twój organizm zaczął wysyłać Ci sygnały ostrzegawcze. Sygnały świadczące o postępującym zakwaszaniu organizmu, z którym zmaga się większa część naszego społeczeństwa.

Najczęstsze objawy zakwaszenia organizmu to między innymi przewlekłe zmęczenie, brak energii, słaba zdolność koncentracji, ciągłe poddenerwowanie, złe sypianie, obniżenie popędu płciowego i szybkie męczenie się. Inne symptomy to także, problemy ze skórą, zaburzenia krążenia, zimne ręce i stopy, bóle głowy, migreny, objawy przeciążenia stawów i mięśni, zgaga, problemy trawienne, powracające przeziębienia, osłabienie włosów i paznokci, sucha skóra… Zamiast szukać u siebie oznak tych niechcianych stanów, zacznij działać.

Najefektywniejszym sposobem walki z zakwaszeniem organizmu jest picie wody zjonizowanej, nazywanej także alkaiczną. Jak zaznacza dietetyk, mgr. inż. Kinga Karalus, „woda alkaliczna jest najlepszym sposobem na odpowiednie nawodnienie organizmu. Jest szczególnie polecana osobom odchudzającym się, ćwiczącym, osobom starszym i dzieciom, przy zaparciach, stanach gorączkowych i odwodnienia”. Niezwykle skutecznie działa także w przypadku przewlekłego zmęczenia. Alkaiczna woda, dzięki odmiennej (niż woda z kranu czy butelkowa) strukturze cząsteczkowej, jest trzykrotnie lepiej przyswajana przez organizm. Taka woda nie jest wyłącznie przelewana przez organizm, a aktywnie bierze udział w procesach oczyszczających i zdrowotnych.

Jonizowanie wody przynosi wiele pozytywnych efektów. W wodzie alkalicznej znajdują się wolne elektrony, które mogą być przekazywane. Ta właściwość jest szczególnie skuteczna przy neutralizacji szkodliwych skutków wpływu wolnych rodników. Ze względu na właściwości antyoksydacyjne wody alkalicznej, chronione są komórki zdrowe, wzmacniany jest także system odpornościowy organizmu. Dostarczając wodę alkaliczną, organizm otrzymuje wystarczające ilości minerałów alkalicznych – utrzymywane jest alkaliczne środowisko organizmu i zmniejsza się jego zakwaszenie. Poprzez wodę jonizowaną, organizm otrzymuje również dodatkową dawkę tlenu. A gdzie tlen, tam i życie, energia!

Znając już pozytywny wpływ picia zjonizowanej wody na organizm, pewnie zastanawiasz się, gdzie możesz nabyć wodę alkaliczną. Rozwiązanie jest bardzo proste – zjonizowaną wodę możesz wytwarzać sam. Proces ten odbywa się za pośrednictwem jonizatora, który możesz kupić do domu. Jonizatory umożliwiają szybkie wytwarzanie wody alkaicznej i kwasowej – proces ten zajmuje kilka minut. Jeżeli cenisz sobie wygodę, możesz posługiwać się także jonizatorami przenośnymi. Zdrowe życie staje się naprawdę proste.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl