Nanobiotic Żel na Ukąszenia

Solgar etailer approved Certyfikat

Witaminy Adek – sklep Witaminaiziolo.pl

Witaminy to substancje, które mają znaczący wpływ na poprawne funkcjonowanie organizmu każdego z nas. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim wspieranie wszelkich procesów zachodzących w naszym organizmie. Istnieją jednak cztery witaminy, które są rozpuszczalne w tłuszczach. Jest to witamina A, D, E oraz K. Ze względu na to, że są one przechowywane w tkance tłuszczowej oraz w wątrobie, trudno o ich niedobór. W przypadku deficytu tych niezwykle ważnych substancji, warto jest zaopatrzyć się w wysokiej jakości suplementy diety, które skutecznie uzupełnią braki.

Witaminy ADEK co to?

Witaminy ADEK to kompleks czterech substancji, niezbędnych do prawidłowej pracy naszego organizmu. Mimo tego, że te witaminy naturalnie występują w pokarmie to ich właściwa przyswajalność zależna jest głównie od ilości spożywanego tłuszczu. Osoby, których posiłki nie zawierają odpowiedniej zawartości tłuszczu powinny dodatkowo wesprzeć się witaminami ADEK. Niedobór tych substancji może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i doprowadzić do poważnych problemów ze wzrokiem, cukrzycy a nawet bezpłodności. W naszym sklepie przygotowaliśmy zestawienie witamin ADEK w bardzo atrakcyjnych cenach. Posiadamy zarówno witaminy ADEK w kroplach jak i w kapsułkach. Suplementy zawierające witaminy A, D, E i K są dedykowane wszystkim osobom, u których wykazano ich niedobór, bez względu na wiek oraz płeć. Ten kompleks witamin wspiera przede wszystkim prawidłowe widzenie, znacząco poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego jak i odpowiada za dobrą kondycję skóry czy błon śluzowych. Zapewnia także skuteczną ochronę komórek, wspomaga stan zębów oraz kości. Ponadto, witamina ADEK wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe jak i przeciwzakrzepowe.

Witaminy A, D, E K – ich właściwości

Każda z witamin występująca w witaminach ADEK pełni ważną rolę w poprawnym funkcjonowaniu organizmu. Poniżej po krótce zostały przedstawione ich właściwości:

Witamina A

Witamina A ma duży wpływ na prawidłowe widzenie, stan skóry jak i błon śluzowych. Wzmacnia odporność organizmu, uczestniczy w metabolizmie tłuszczów, zapobiega zakażeniom oraz skutecznie wspiera zwalczanie wirusów i bakterii. Witamina A jest związkiem, który wykazuje działanie antyoksydacyjne. Jej systematyczne stosowanie jest zalecane szczególnie osobom, które borykają się z zaćmą, zwyrodnieniem plamki żółtej i upośledzeniem wzroku. Niedobór witaminy A może przyczynić się do wystąpienia problemów skórnych a nawet zahamowania procesu wzrostu u dzieci.

Witamina D

 Witamina D odpowiada głownie za utrzymanie prawidłowego stanu kości i zębów. To również ważna substancja, mająca bezpośredni wpływ na wchłanianie wapnia przez nasz organizm. Witamina D łagodzi stany zapalne i w odpowiedni sposób reguluje wydzielanie insuliny. Stymuluje także ochronę przeciwbakteryjną, która zapobiega rozwojowi wirusów oraz bakterii. Witamina D korzystnie wpływa również na system nerwowy i prawidłową pracę serca. Jej niedobór może doprowadzić do rozwoju chorób układu krążenia czy krzywicy u dzieci.

Witamina E

Witamina E jest silnym antyoksydantem, chroniącym komórki przed utlenianiem oraz niszczeniem. Skutecznie opóźnia procesy starzenia, działa przeciwzakrzepowo oraz przeciwnowotworowo. Witamina E skutecznie wspomaga walkę z wolnymi rodnikami i znacząco wpływa na właściwe funkcjonowanie narządów płciowych. Warto również wspomnieć, że witamina E odpowiednio reguluje stężenie cholesterolu. Deficyt tej substancji w organizmie bardzo często powoduje problemy z koncentracją, anemię, bezpłodność czy osłabienie wzroku.

Witamina K

W skład witamin ADEK wchodzi również witamina K. Jest ona bardzo istotna, ponieważ odpowiada za prawidłowe krzepnięcie krwi, wykazuje także działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze oraz ogranicza rozwój nowotworów. Niedobór witaminy K może sprawiać trudności z właściwym gojeniem się ranem. Na jej brak w organizmie szczególnie narażone są noworodki oraz osoby przyjmujące antybiotyki.

W swoim asortymencie posiadamy wiele witamin ADEK, w tym witaminy ADEK krople czy witaminy ADEK dla dorosłych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl